Рицарі
Головна / Усі церкви Кам'янця

Костел Св.Миколая (руїни)

Костел Св.Миколая, Кам'янець-Подільський В 1398 р. на кошти вірменського купця була збудована дерев’яна церква на честь Св.Миколая. В 1495 р. на місці дерев’яної зводиться кам’яна церква. В 1672 р., під час штурму міста турками, церква Св.Миколая зруйнована, знаходилась в руїнах до 1756 р. В 1767 р. закінчено відбудову церкви і освячено новий храм. Ще в 1666 р. після прийняття вірменами унії з католиками церква Св.Миколая стала костьолом. На протязі 18 –І пол.19 ст.ст. храм Св.Миколая залишався парафіяльним костьолом. Розібраний в у 1936 р.

Територія об'єкту із півночі і з заходу оточена кам'яним муром, що частково втрачений. Ділянка, що прилягає до фундаментів костелу покрита рослинністю та чагарниками. Благоустрій відсутній, встановлено дерев'яний хрест.

Вірменський костел. кольорове фотоВірменський костел Святого Миколая має форму витягнутого із Заходу на Схід прямокутника з напівкруглою апсидою і галереями з північного та південного боків. Довжина всієї споруди в довжину – 32 м, західна частина вужча від центральної. Під центральною частиною розташований скле, який має форму хреста. В центрі склепу – кам'яний стовп, що служить основою для сходинок до склепу.

АНЕКДОТИ UA