Рицарі
Головна / Усі церкви Кам'янця

Костел Св. Трійці (Тринітарський)

Тринітарський костел Побудований ченцями-тринітарами у 1750-1756рр. на місці більш раннього дерев'яного костьолу. В к. 18 ст. був розписаний відомим живописцем Й. Прахтелем (розписи не збереглися). В 1842 після закриття монастиря костьол став парафіяльним. Був діючим до Великої Вітчизняної війни під час війни частково зруйнований. Після війни в костьолі розміщувалися фонди Хмельницького обласного державного архіву. В 1977-1984рр. проведені реставраційні роботи по екстеру. В 1993р. костьол звільнений від фондів архіву і переданий греко-католицькій громаді. В даний час функціонує церква Св. Йосафата.

У західній частині стіни вмонтовано дві плити, перша – про освячення костелу в 1780р., друга – на честь костельного ювілею в 1826 році.

Кам'яна споруда, в плані утворює літеру "Т". Побудований в стилі бароко, однонавний, перекритий напівциркульними склепіннями з розпалубками. Головний північний фасад розчленований пілястрами тосканського ордеру, завершений фронтоном, декорованим скульптурами і вазами. На головному фасаді, поверх вінчаючого карнизу, влаштована стіна, котра з боків декорована волютами. Тринітарський костел є культовою спорудою і входить в архітектурний комплекс будівель Тринітарського монастиря. Інтер'єр декорований ліпниною в бароковому стилі. Виразна просторова композиція, висока техніка скульптурних композицій ставить його в ряд характерних споруд епохи пізнього барокко.

 

АНЕКДОТИ UA