Рицарі
Головна / Усі церкви Кам'янця

Миколаївська вірменська церква

Миколаївська вірменська церкваПобудована в 1398 р. на кошти вірменина Синана Котлубея, можливо, на місці більш ранньої культової споруди. До 1495 р. називалась Миколаївською церквою, потім Благовіщенською каплицею, а з 1811 р. знову стала називатись Миколаївською церквою.

В середині 16 ст. до північної та південної стін прибудовано по одному контрфорсу. В 1770-1701 р.р. церква реставрована на кошти вірменина Богдана Лятиновича. В 1804 р. проведений ремонт на кошти вірменської громади міста. В 1900-1901 р.р. до церкви прибудований дерев’яний притвор – тамбур, з півночі та півдня кам’яні стіни з арковим проходом на зразок аркбутанів.

Дзвіниця Миколаївської церквиВ середині, 16 ст. з півдня і півночі прибудовані контрфорси. В 1900 – 1901 р.р. прибудований дерев’яний притвор, з півдня та півночі – кам’яні стіни з арковим проходом на зразок аркбутанів.

Територія пам’ятки оточена кам’яним муром зі сходу від вул.Довгої та з півночі й півдня. В межах ділянки знаходиться дзвіниця з боку провулку Миколаївського, два житлові одноповерхові будинки, що відділяють територію з півдня та півночі від сусідніх садиб та одноповерхова господарська дисонуюча прибудова. Через дзвіницю проходить алея з шматків мармурових плит, що веде до головного входу церкви. Навколо церкви – кам’яна відмостка і трава. Перед головним фасадом споруди розкривається відпочинкова зона з лавами та квітниками.

АНЕКДОТИ UA